?  عوارض پیاده روی در هوای سرد

جذبه | سایتی متفاوت و جذاب

به جذبه امتیاز دهید

با تشکر از حمایت شما

جذبه | سایتی متفاوت و جذاب


عوارض پیاده روی در هوای سرد

" عوارض پیاده روی در هوای سرد "

با شروع فصل سرد سال میزان بروز حملات قلبی در مبتلایان به عارضه قلبی افزایش می باد از این رو این افراد از پیاده روی های طولانی مدت در هوای سرد و حتی در سطوح شیب دار با شیب زیاد باید خودداری کنند.

از عوارض پیاده روی در هوای سرد برای این دسته از افراد می توان به انقباض عروق اندام از جمله عروق کرونر ( عروق خونرسان به عضله قلب) که سبب افزایش نیاز عضله قلب (میوکارد) به اکسیژن می شود اشاره کرد.

این افزایش نیاز به اکسیژن سبب تشدید بیماری های عروق کرونر و افزایش خطر سکته قلبی می شود از این رو به مبتلایان به بیماری های عروق کرونر توصیه می شود از پیاده روی در هوای سرد خودداری کنند و در صورت نیاز ضمن پوشش مناسب به ویژه در ناحیه دهان به هنگام خروج از منزل قرص های زیر زبانی نیتروگلیسیرین را به همراه داشته باشند.

سرما سبب پدیده اینورژن ( وارونگی دما) می شود افزایش میزان آلاینده های هوا در جو از عوارض وارونگی هوا است که باعث می شود میزان مونوکسید و دی اکسید کربن در هوای استنشاقی ( سمی) افزایش و میزان اکسیژن کاهش می یابد.

بدین ترتیب میزان اکسیژن رسانی به بافت های بدن از جمله عضله قلب کمتر و در نتیجه شیوع درد های قفسه سینه ( آنژین صدری) و خطر بروز آنفارکتوس میوکارد افزایش می یابد


sharethis


جهت عضویت در سایت کلیک کنید
جهت عضویت در سایت کلیک کنید

نظرات شما برای ما بسیار با ارزش می باشد

لطفا در قسمت نظرات ( پایین صفحه ) نظر خود را بنویسیدارسال نظر
*

 
گروه اینترنتی یواشکی 
269 بازدید