نام شما (الزامی)

ایمیل شما (الزامی)

موضوع

پیام شما


بیوگرافی و زندگی نامه کامل حمیرا (خواننده معروف ایرانی)

۷ شهریور ۱۳۹۱ نظرات داده شده / ۵۵

بیوگرافی و زندگی نامه حمیرا (خواننده معروف ایرانی)

بخشی از بیوگرافی:پروانه امیرافشاری در 1323در تهران به دنیا آمد. وی از خانواده بانفوذ و سرشناس امیرافشاری که اصالتی آذری دارند می‌باشد. پدر ایشان مالک…

برای خواندن متن کامل زندگی نامه حمیرا به ادامه مطلب مراجعه کنید…

متن کامل بیوگرافی حمیرا:

 

زندگی نامه حمیرا

پروانه امیرافشاری در 1323در تهران به دنیا آمد. وی از خانواده بانفوذ و سرشناس امیرافشاری که اصالتی آذری دارند می‌باشد. پدر ایشان مالک ۱۵۰ شهر و روستا در منطقه شرق ایران و توابع طالقان بودند. از همان کودکی حمیرا خانه آنها به افتخار افراد بانفوذ حکومتی شاهد مراسم بزرگ با حضور هنرمندان نامی آن زمان مثل قمرالملوک وزیری روح انگیز بنان ملوک ضرابی و … بود که همین انگیزه اولیه دختر خانواده برای رو آوری به آواز شد .

حمیرا به دور از چشم پدر و با تشویق همسر روشن فکر و تازه از آلمان بازگشته خودبا نام نویسی در تست صدا در شورای رادیو آن زمان حیرت و تحسین اعضا شورا را سبب شد و پس از آن تحت تعلیم استاد علی تجویدی و بانو ملوک ضرابی قرار گرفت.

در سن 20 سالگی به یک خواننده تمام عیار تبدیل شد. در همان سن آوازی را در دستگاه سه گاه با آهنگسازی علی تجویدی و شعری از بیژن ترقی به نام صبرم عطا کن را اجرا کردند که در کتاب ترانه‌های ماندگار این اثر به ثبت رسیده است .وی به علت مخالفت پدر با نام مستعار حمیرا فعالیت حود را آغاز کرد اما پدر وی صدای دختر خود را می‌‌شناسد و اینکه آوازه خوان بودن دختر خود را دور از شان خانوادگی خود می بیند همه صفحات موجود در بازار تهران را خریداری کرده و در خانه خود انبار می کند و طلاق دختر خود را از همسرش می‌‌گیرد و به مدت یک سال دختر خود در خانه زندانی می‌‌کند.

بعد یک سال در طی یک سفر اروپایی که برای جناب امیرافشاری پیش می‌‌آید حمیرا که از حمایت مادر خود برخوردار بود به کار خود ادامه می‌دهد(توضیح : دومین اثر مشترک حمیرا ، تجویدی و ترقی ترانه ایست به نام ” سرگردان” در گوشه ی موالیان ازگوشه های مهجور دستگاه همایون . پشیمانم بعدا ساخته شد که به دلیل مدولاسیون زیبایی که از همایون به سه گاه تغییر مقام می دهد و باز میگردد باعث تحول عظیمی در موسیقی سنتی ایرانی می‌شود. منبع مطالب داخل پرانتز : سخنان زنده یاد استاد تجویدی)

پدر وی با آگاهی از اثر جدید دختر خود وی را از خانه طرد و از ارث محروم می‌‌کند. بعد از آن وی مدتی را در خانه پسرعمویش که همسر وی هما میرافشار ترانه سرای معروف بود به سر برد تا آنکه با استاد پرویز یاحقی ازدواج می‌‌کند. صدای ایشان قابلیت سوبرآنو از ابتدا تا اوج را دارد که از کمیاب‌ترین نوع صداها می‌‌باشد .ایشان مدت شش یا هفت سال همسر آهنگساز به نام ایرانی پرویز یاحقی بودند که در این دوره زناشویی آثار ماندگاری با شعرهایی ار بیژن ترقی و آهنگ های از یاحقی همچون مرانفریبی هدیه عشق بهار نورسیده مراتنها نگذاری پنجره‌ای به باغ گل و … اجرا کرده است.

وی بعد از انقلاب چند ماه در زندان به سر برد و با پرداخت مالیاتی معادل سی هزار دلار آزاد شد همسر سوم وی که تا جر کراوات بود بعد از انقلاب عملا بیکار شد و بیمهری وی به حمیرا روز به روز بیشتر شد. حمیرا تا اواسط سال شصت خورشیدی در ایران ماند و بعد از گذراندن مزاحمت های فراوان در تهران به یکی از شهرهای شمالی نقل مکان کرد ولی نتاسفانه باز از طرف عناصر تندرو مورد اذیت و آزار قرار می گرفت لذا به ناچار بی آنکه مورد حمایت همسرش باشد به تنهایی و بصورت ناشناس با گریم در قالب یک پیرزن زشت رو با دختر دو ساله اش به نام هنگامه از مرز پاکستان از ایران خارج شد و از آنجا به اسپانیا و بعد از آن به کاستاریکا در امریکای مرکزی رفت. وی در کاستاریکا دچار افسردگی شدید شد. به صورتی که مدت یک سال تحت درمان روان پزشک بود. شوهر وی در این میان بدون توجه به همسر و فرزندش مستقیما به امریکا مهاجرت کرد .حمیرا با کمک همسر پسر عمویش هما میرافشار به ایالت کالیفرنیا مهاجرت و با حمایت احمد مسعود کار هنری خود را از سر گرفت .و در سال هفتاد و هشت خورشیدی به تومور مغزی دچار شد که به صورت معجزه آسایی از اتاق عمل نجات یافت .وی همینک در شهر لوس آنجلس زندگی می‌‌کند.

نوع صدا و سبک موسیقایی

صدای ایشان دارای قابلیت سوپرانو را دارد که از نوع کمیاب ترین صداها می باشد. با تکیه بر نظر اساتید اهل فن حمیرا از محدود هنرمندانی ست که یک شبه ره صد ساله را پیموده است و با ارائه یک اثر با نام صبرم عطا کن تمامی هنرمندان شهرت یافته پیش از خود همچون عصمت باقرپور مشهور به دلکش و اشرف السادات مرتضوی مشهور به مرضیه و خاطره پروانه و هنگامه اخوان و پریسا را در سایه قرار داده و سبک نوی در موسیقی سنتی ایران که بعدها توسط اساتید موسیقی اصیل به نام حمیرایسم مشهور شد را در موسیقی کلاسیک رو به افول دهه چهل خورشیدی پایه گذاری کندو طراوت و تازگی خاصی به موسیقی سنتی ایران ببخشدو مهم‌تر از آن توانسته اند در طول چهل سال فعالیت هنری همیشه در اوج بمانند و جز چند سوپراستار مطرح موسیقی ایران باشند .

آهنگسازان

برخی از آهنگسازان نامی که با وی همکاری نموده اند عبارت‌اند از: استاد علی تجویدی – استاد پرویز یاحقی – استاد اسدالله ملک – استاد کامل علی پور – استاد محمد حیدری – استاد محمدجلیل عندلیبی – حسن شماعی زاده – بابک رادمنش – کاظم رزازان – صادق نوجوکی – استاد فضل الله توکل – استاد انوشیروان روحانی.

ترانه سرایان و شاعران آثار

حافظ – مولوی – بابا طاهر عریان – استاد رهی معیری – استاد بیژن ترقی – هما میرافشار – لیلا کسری مشهور به هدیه – جلیلی بیدار – عماد خراسانی – کمال خجند – گلچین معانی – معینی کرمانشاهی

لیست آثارکلاسیک ماندگار

(استاد تجویدی : صبرم عطا کن ، سرگردان ، پشیمانم ، بادلم مهربان شو، دنبال دل ، دیگر چه خواهی، شهنشاها، وقتی که عشق میاد، بازم آفتابی میشه ، دور از دیار ) به یاد روح انگیز . بگو چه بگویم . . مرانفریبی . هدیه عشق – بهار نورسیده بهار عشق من – محبت – ساز خاموش – دل خونه – محمد – درویشان – از دست عشق- بی وفایی – الهی بمیری –به خاطر تو – آهنگ محبت – می عاشقانه – گلهای تازه شماره 145 با هم خوانی استاد محمودی خوانساری. و…
لیست آثار ماندگار پاپ

دریا کنار – پیرت بسوزه عاشقی – سرگردان – ده بهار – بی قرار – شمال – کوچ – امید – اینه دنیا – عالم عشق -هم زبونم باش – مسافر غریبه – ای دادبیداد – چوبکاری -در جستجو –

.

.

.

«پرفروش ترین محصولات این ماه»
 مونوپاد با قیمت بسیار عالی


مونوپاد با قیمت عالی و ارزان

-مونوپاد، یک وسیله تک‌پایه‌، سبک، جمع‌وجور و کاربردی برای دوربین دیجیتال و دوربین موبایل است. این وسیله برای ثبت عکس‌هایی از زاویه دید غیر معمول کاربرد بسیاری دارد. به ویژه برای برداشتن عکس‌های سلفی بسیار عالی است.


ویژگی های این مونو پاد:


1-بدنه سبک و مقاوم

2-نگه دارنده انواع موبایل برای فیلم برداری یا عکاسی

3-حداکثر طول : 109 سانتی متر

4-وزن : 158 گرم

5-ابعاد : 2.5*4.5*25 میلی متر

6-مخصوص موبایل و دوربین دیجیتال

 محتویات جعبه :

پایه منوپاد و گیره مخصوص فنری نگهدارنده گوشی موبایل

- - - - - - - - - - -  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

لینک توضیحات بیشتر  در باره مونوپاد

- - - - - - - - - - -  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

قیمت: 14,280

قیمت: 10,000

detailshop
 
 

 فروش ویژه "ساپورت  طرح جین"

ساپورت  طرح جین

  اين ساپورت در طول زمان پرز يا نخ نما نمي شود از ديگر مزاياي اين ساپورت  آن است كه شما میتوانید آن را در پاییز هم استفاده نمایید.
ساپورت طرح جين slim lift ، كه قابليت كشش و مقاومت بالا براي هر سايز را داراست.

ویژگی های ساپورت طرح جین:


-به مرور زمان پرز يا نخ نما نمي شود


-قابليت كشش و مقاومت بسيار بالا براي هر سايز


-ساپورت طرح جين براي جذب سلايق شما طراحي شده است.


-سایز:فری سایز


-به دلیل جنسیت کش دار بودن این محصول از سایز 36 تا 52 را ساپورت می کند.


-جنس آن بسيار نرم و خنك مي باشد

- - - - - - - - - - -  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

لینک توضیحات بیشتر  در باره ساپورت طرح جین

- - - - - - - - - - -  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

قیمت: 29,400

قیمت: 24,500

detailshop55 پاسخ به “بیوگرافی و زندگی نامه کامل حمیرا (خواننده معروف ایرانی)”

 1. mehdi می‌گه:

  اینجا هم پای یه آذری در میان است!هرجای ایران چیزی باشه پرارزش بی شک یک طرفش به اذری ها ربط داره دقت کنید متوجه میشید

  [پاسخ]

 2. نگین می‌گه:

  کاش بازبشه وبتونه بیادبرای مابخونه.

  [پاسخ]

 3. ESMAIL می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید آنقدر خوب و قشنگی حیفم میاید که تورا دست خدا بسپارم . آرزومند طلوع شادی ها و غروب غم هایت
  (زخمی دیدار)
  0936****78

  [پاسخ]

 4. مجید می‌گه:

  خیلی غم انگیز بود .

  [پاسخ]

 5. مهری می‌گه:

  من عاشق صدای حمیرا وشخصیت ایشون هستم انشااله عمر طولانی داشته باشد دیگر این خواننده ها تکرار نخواهد شد

  [پاسخ]

 6. صنم می‌گه:

  خداوند به ایشان عمرباعزت عطا کند

  [پاسخ]

 7. مانی می‌گه:

  با سلام
  از زندگینامه این بانوی بی نظیر که تکرار او در موسیقی ایران شاید محال باشد بسیار متاثر شدم . لطفا از آخرین اخبار وضعیت جسمانی وسلامتیش ما را آگاه فرمائید.با تشکر

  [پاسخ]

  مدیر پاسخ در تاريخ اسفند ۲۹ام, ۱۳۹۱ ۲۱:۰۵:

  سلام بر شما دوست عزیز
  ممنون از نظر شما

  [پاسخ]

 8. هادی می‌گه:

  سلام از وزیت جسمانی این بانوی بزرگ بنویسید . من عاشق صداشم ولی حیف که دیگه نمی خونه .

  [پاسخ]

 9. Bahar می‌گه:

  man asheghe sabk va sedasham chera dige nemikhone?

  [پاسخ]

  مدیر پاسخ در تاريخ فروردین ۲۹ام, ۱۳۹۲ ۰۷:۵۹:

  ممنون از نظر شما
  اطلاعی ندارم که چرا نمیخونه
  از خودش بپرسین؟ :D

  [پاسخ]

 10. پیمان می‌گه:

  خداوند عمر طولانی وبا عزت به خانم حمیرا عطا کند

  [پاسخ]

 11. وحيد می‌گه:

  واقعا صداش فوق العاده ست!!! ماشالا روي قناري رو هم كم كرده…. بي نظيره حميرا…. چه جوري از خودش بپرسيم كه چرا ديگه نميخونه؟ خيلي از هنرمندا ديگه نميخونن، مثل:ناهيد ، سوزان روشن ، شهره،‌ هنگامه…. نميدونم چرا؟؟؟؟؟؟ حيفه بخدا… ..!!!

  [پاسخ]

  پریا پاسخ در تاريخ شهریور ۱ام, ۱۳۹۳ ۰۳:۴۷:

  بنده هم موافقم با شما

  [پاسخ]

 12. محمد می‌گه:

  من عاشق صدای بی نظیر حمیرا هستم و هیچ خواننده ای را در حد ایشان نمی بینم. خداوند سلامت نگهدارش که سرمایه موسیقی ماست. بدون او از نظر من موسیقی می میرد.

  [پاسخ]

 13. ابوالفضل.ش می‌گه:

  من عاشق صدای حمیرا یاهمون خانم پروانه امیر افشاری هستم خدا ان شاالله عمرطولانی باعزت بهشون عطا کنه وبتونن بازم برامون بخونند ما بچه های اصفهان عاشق حمیرا ایم

  [پاسخ]

 14. یاس می‌گه:

  خیلی خانم نجیبی هستند دوستشان دارم و از شخصیت و صدایشان خوشم می اید. کاش برگردی به ایران ای مهربان

  [پاسخ]

 15. کرىم می‌گه:

  خیلی ممنون ازخانم حمیرا که دل مارو بااون اهنگاش میبره

  [پاسخ]

 16. محمد می‌گه:

  هنرمندی به شخصیت و خوش صدایی ایشون نایابه,هرجا هستند سلامت باشند,اگر کسی از مکان دقیق ایشون خبر داره برام ایمیل کنه که ارزوم ملاقات با ایشونه ,مرسی

  [پاسخ]

 17. جواد می‌گه:

  حمیرا واقعا خیلی قشنگ آهنگ میخونه واقعا قشنگه ای کاش آزادی میشد و بر می گشت به ایران

  [پاسخ]

 18. حیدر می‌گه:

  سلام از کودکی با صدای روح بخش و دل انگیز بانو حمیرا با ترانه های جاودانه استادانی چون علی تجویدی و پرویز یاحقی خاطره دارم و در تمام جاده های شمال با ترانه های حمیرا رانندگی و سفر کردم و لذت بردم.
  اگر دوستان ترانه بیقرار (شنیده ام دل تو همچون دل من بیقراره بنفشه ها دراومد بیا بس کن جدایی دلم تنگه کجایی) را اگر دارند یا آدرس سایتی که راحت بشود دانلود کرد اگر لطف کنند خوشحال میشم متشکرم سپاسگزارم

  [پاسخ]

 19. راضیه می‌گه:

  من عاشق شخصیت و صدای بی نهایت زیبای این زن هستم امیدوارم همیشه سلمت باشند

  [پاسخ]

 20. بهرام می‌گه:

  با درود و تشکر از گذاشتن این مطلب خدا را شکر همه طرفداری بانوی خوش آواز حمیرای عزیز را به نمایش گذاشتند و من از طرف خودم و آقای مستر فین ایران حمید ماهی صفت و ترسو میگویم حمیرا عاشق ایران است و بد ترین روز روزیه که قبل از آمدن به ایران و به وطن و عشقش به بهشت بره و هر کس باعث اینه که او نتواند بیاد در آن دنیا باید جواب گو باشد با خدا و دوزخ هیچ احدی نمیتواند شوخی کند و بیاد داشته باشیم در آن دنیا آتشی وجود ندارد و این مائیم که با ندانم کاریهایمان با خودمان آتش را حمل میکنیم وای بر انسانهای گناهکار و ظالم و مردم آزار و ستمگرو جبار و آدم کش مانند بشار اسد ملعون و بی دین که به خاطزش حدود 140000 نفر از زندگی محروم شده اند . یا مهدی کجایی که دنیا در ظلم و کین میسوزد. بیا و صبر ما را لبریز مکن برای سلامتی ات دعا نمیکنیم تو همیشه سالمی ، سالمی که غایبی و فقط برای ظهورت دعا میکنیم و بس رمضانی از تهران آلوده و سمی

  [پاسخ]

 21. علی می‌گه:

  من عاشق صداشم وبا صداش آرامش خاصی پیدا می کنم خدا عمرش بده انشا الاه

  [پاسخ]

 22. sardar می‌گه:

  سلام بروجودنازنين جميرا خاتم .به نسيم كفتم به كه مي وزي،كفت به همه..به قناري كفتم برأي كه مي خواتي.كفت به همه،به بهار كفتم برأي كه مي ايي،كفت برأي همه جه خوب است ماهم برأي هم وبرأي همه باشيم. خاك زير بايتان هستم ..سرداربك

  [پاسخ]

 23. sardar می‌گه:

  انقدر ارزو دارم حميرا خانم را روزي از نزديك ببينمّ.ازخدا مي خام به حميراخانم طول عمر با شريف عطا فرمايد تأ ديدار محقق كردد .هميشه به يادتان هستم.

  [پاسخ]

 24. sardar می‌گه:

  انقدر ارزو دارم حميرا خانم را روزي از نزديك ببينمّ.ازخدا مي خام به حميراخانم طول عمر با شريف عطا فرمايد تأ ديدار محقق كردد .هميشه به يادتان هستم.سرداربك فدايتان خانم حميرااميدوارم درجند خط نظرتان را زيارت كنم

  [پاسخ]

 25. سيدجواد می‌گه:

  سلام.انساني كه عشق نداشته باشه مثل يك آدم آهني مي مونه.من واقعا”عاشق صداي حميراهستم.بيشترآهنهاي ايشون روحفظم ومي خونم.صدامم قشنگه مثل خودش.ولي نمي دونم ديگه ازش خبري نيست!

  [پاسخ]

 26. ناصر می‌گه:

  سلام باآهنگهای این هنرمندشهیروفرزانه زندگی کردم وهمیشه تنهای هایم راصدای این خواننده محبوبم پرمی کند

  [پاسخ]

 27. نیما لطیفی 7ساله می‌گه:

  من و پدر و پدر بزرگم عاشق شخصیت وصدای دلنشین خانم حمیرا هستیم وحاضریم براش دنیا رو به اتش بکشیم خواستار عمر با عزت برای ایشان هستیم .

  [پاسخ]

 28. پریا می‌گه:

  سلام ببخشید بانو حمیرا در قید حیات هستن؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 29. ali می‌گه:

  فوق العاده صدای زیبا ودلنشینی دارن ای کاش بازهم باترانه های حدید وزیبا شون همگی روهوشحال کنن

  [پاسخ]

 30. زهرا می‌گه:

  مرسی عالی بود ….بعداز گوگوش تو رو دوست دارم حمیرا جون

  [پاسخ]

 31. فریبا می‌گه:

  عاشق صداتم خیلی دوست دارم،،،….

  [پاسخ]

 32. نازنین می‌گه:

  باسلام بایدخدمت نویسنده عرض کنم که خانم حمیرااهل طارم سفلی روستای نیارک میباشندکه روستای مانیزمیباشدنه طالقان واسم اصلیشون هم بهچت میباشدمحض اطلاع دوستان.

  [پاسخ]

 33. فاطمه می‌گه:

  منم عاشق خانم حمیرا هسم

  [پاسخ]

 34. مهدی می‌گه:

  yashasin homeira-yashasin azarbaijan

  [پاسخ]

 35. مهدی می‌گه:

  باسلام.جهت اطلاع دوستان ،حمیرا اصالتا زنجانی و نام کاملش هم پروانه امیر افشاری زنجانی هستش.به همین خاطر اصالتا اذرییه.

  [پاسخ]

 36. الی می‌گه:

  من به شخصه صدای حمیرا رو میپرستم حمیرا جان موفق باشی

  [پاسخ]

 37. ﺍﺑﻮﺫﺭ می‌گه:

  ﺗﺮﺍﻧﻪ ﺣﻀﺮﺕ ﻣﺤﻤﺪ و ﺍﻣﺎﻡ ﻋﻠﯽ ﺍﺯ ﺍﻳﺸﻮﻥ ﻭﺍﻗﻌﺎ ﻓﻮﻕ ﺍﻟﻌﺎﺩﺱ.
  ﺑﻠﻪ ﺩﺭﺳﺘﻪ ﺍﻳﺸﻮﻥ ﺑﻌﺪ ﺍﻧﻘﻼب ﺗﻮﺳﻂ ﻧﻴﺮﻭﻫﺎﯼ ﺍﻧﻘﻼﺑﯽ ﺧﻴﻠﯽ ﺍﺫﻳﺖ ﺷﺪﻥ.
  ﺧﺪﺍ ﺧﻮﺩﺵ ﺩﺭ ﻫﺮ ﺩﻭ ﺟﻬﺎﻥ ﻧﮕﻬﺪﺍﺭﺕ ﺑﺎﺷﻪ ﺑﺎﻧﻮ.

  [پاسخ]

 38. علی می‌گه:

  منهم از مطالعه بیوگرافی خانم حمیرا متاثر شدم. خدا ما را از شر این تندروها نجات بدهد.

  [پاسخ]

 39. گلناز می‌گه:

  سلام خانم حمیرا در قید حیات هستند؟راسته که میگن سرطان حنجره گرفتن

  [پاسخ]

 40. اکبر می‌گه:

  به راستی که خدا رحمتت کند طفلی خیلی زجر کشیده خدا میلیارد بار رحمتت کند. به راستی که آذری ها افتخار ایران هستن. روحش شاد

  [پاسخ]

 41. نعمت ا... می‌گه:

  سلام من عاشق صدای حمیرا و خودش هستم من خاطرات زیادی از زمان نوجوانی با صدای حمیرای عزیز دارم می خواستم بدونم چطور میشود با حمیرای عزیز صحبت کرد . انشااله هر جا که هست سلامت باشند

  [پاسخ]

  مدیر پاسخ در تاريخ شهریور ۱۳ام, ۱۳۹۴ ۱۵:۴۲:

  دوست عزیز، ایشون فوت کردن متاسفانه

  [پاسخ]

 42. سجاد می‌گه:

  امیدوارم حمیرا هم اکنون درکشورهای دیگر به کار خود ادامه دهد

  [پاسخ]

 43. مریم می‌گه:

  حدس می زدم که همچین سرنوشتی به سراغش بیاد، دعای پدر و مادر و همچنین نفرین پدر و مادر سرنوشت انسان رو تحت الشعاع خودش قرار می ده، البته قبول دارم که صدای خوبی دارن و برای خوانندگی مناسب هست ولی باید به تصمیم پدرش احترام می گذاشت، مثل اندام و صورت زیبایی که به خاطر رضایت خدا پنهانش می کنی، اگر دل پدرش رو نمی شکست شاید سرنوشت دیگری داشت و الان در میان خانواده ای که تشکیل داده بود و در کنار فرزندان و نوه هاش و در خاک کشورش بود…

  [پاسخ]

 44. پیمان می‌گه:

  سلطان صدا

  [پاسخ]

 45. رضل می‌گه:

  ای کاش میگذاشتند به ایران بیاد

  [پاسخ]

 46. سعید می‌گه:

  سلام
  یاشاسن تمام آذری لری و آذری سونلری

  [پاسخ]

 47. محمدرضا می‌گه:

  واقعان سختی کشیده تابه الان وشهرت رسیده خداعمره باعزت بهش بده چاکرهمه خوانندگان سایت دوستارشما ازنیشابور

  [پاسخ]

پاسخ دهید

*

مطالب تصادفی
-->

مطالب تصادفی
حامیان ما: